Пам’ятник отаманові ХРИСТОВОМУ. 2011, жовтень

Пам’ятник отаманові Левку Христовому встановили, але урочисто не відкрили, бо зателефонували з Гадяцької районної адміністрації і запитали, чому не взяли дозвіл. Голова сільради пообіцяв вирішити питання з дозволом, але на нього теж, мабуть, натиснули.
Іван Чайка, автор книжки про отамана Христового, сказав: “Не будемо дратувати їх, нехай усі звикнуть, що пам’ятник є, а там час покаже”. Все ж активісти хочуть урочисто відкрити пам’ятник. А це голова Гадяцької районної адміністрації Володимир Бесіда проїжджав дорогою з Гадяча на Великі Сорочинці й побачив монумент. Він йому сподобався. Ще й вказівку дав упорядкувати територію. Маємо ще встановити сходи, висадити декоративні кущі, встановити альтанку.
У спорудженні пам’ятника надавали допомогу голова сільради, місцева агрофірма і лісове господарство, але оглядалися на районне керівництво.
Ситуація майже така, як і у Березовій Луці. Але ми раді, що меморіальний знак стоїть, напис на ньому видно навіть із дороги Лютенька – Великі Сорочинці. Люди кладуть до нього польові квіти. Роботи з впорядкування продовжуються.

Олександр ІРКЛІЄВСЬКИЙ

Полтавщина