Віднайдено унікальну світлину отамана Степової Дивізії Костя Пестушка. 2011, листопад

За дорученням викладача археології, студент історичного факультету ЗНУ Рінат Ковбасюк відвідав Запорізький обласний краєзнавчий музей з метою здійснити опис археологічної експозиції. Саме в цьому музеї, в залі історії міста Олександрівська, студент натрапив на раніше невідому світлину Костя Пестушка. Про це Ренат Ковбасюк повідомляє у своєму блозі.

Роздивляючись старовинні фото жителів Олександрівська, студент натрапив на вінетку випускників Олександрівського механіко-технічного училища за 1916 рік.
Знаючи, що майбутній отаман “Блакитний” студіював науки в Запоріжжі приблизно в цей час , визріла ідея пошукати чи не має там випадково студента К.Пестушка. Уважно перечитавши підписи під фото студентів-випускників 1916 року, і було знайдено світлину Пестушка.

Влітку 2010 року, Тернівське Козацтво (м.Кривий Ріг), збудувало памятний курган Костю Пестушку, в с. Ганівка Кіровоградської області, де колись народився майбутній отаман Степової Дивізії “Блакитний”.

Після зміни політичного курсу в країні, у 2011 році антиукраїнські сили спробували демонтувати цей памятний знак. Та під натиском громади, вирішили лише перенесли з центру села, до траси, по якій проходить сполучення між м.Кривий Ріг і м.Олександрія Кіровоградської області. Тому з 2011 року памятний знак бачать не лише жителі села, а й всі хто проїзджає по трасі.

На новому місці памятного знаку, Тернівське Козацтво в сернпні 2010 року посадило дубовий гай.