Пам'ятний знак Костю Блакитному (Пестушку) в с. Ганівка біля траси Кривий Ріг - Олександрія Кіровоградської обл.

На початку 2011 року влада намагалась знести пам’ятний знак Костю Блакитному, що був встановлений у серпні 2010 р. в центрі села Ганнівка Петрівського району Кіровоградської області Тернівським козацтвом на чолі з отаманом Юрієм Настусенком та Жовтоводським козацтвом на чолі з отаманом Ярославом Левенцем.
Показово, що до ухвалення рішення про знесення пам’ятника було залучено частину місцевої інтелегенції, яка свого часу активно допомагала Тернівському козацтву у його встановленні. Зі зміною влади змінились і пріорітети деяких пристосуванців. Та під тиском громадськості можновладці змушені були лише перенести його власним коштом - теж у гарне місце поруч із трасою та сільською зупинкою.

4 квітня 2011 р. Тернівські козаки з м. Кривий Ріг посадили 23 дубові саджанці біля пам’ятника, започаткувавши таким чином новий сквер імені Костя Блакитного.

На високій могилі встановлено камінь, на якому прикріплено меморіальну дошку з написом: “Костеві Степовому-Блакитному, отаманові Степової дивізії і тисячам земляків, полеглих у боротьбі проти більшовицьких та білогвардійських окупантів”.

Фінансово підтримав спорудження пам’ятного знаку криворізький підприємець Вадим Божко.

За матеріалами БО «Героїка» та Історичного клубу «Холодний Яр»

Див. також: Кость Пестушко. Вшанування. 12 лютого 2011р.