Пам’ятник на могилі полковника Армії УНР Костя Вротновського-Сивошапки на Дубенському кладовищі у Рівному. Одна з небагатьох українських військових могил, якій вдалось пережити радянську окупацію.

Могила уродженця Миколаєва полковника Армії УНР Костя Вротновського-Сивошапки - на Дубенському кладовищі у Рівному, де легендарний старшина знайшов свій останній прихисток.

Могила Костя Вротновського-Сивошапки є однією з небагатьох серед українських військових могил, якій вдалось пережити радянську окупацію та уникнути знищення.

Вперше з часів відновлення Україною незалежності на могилі воїна Армії Української Народної Республіки встановлено петлюрівський хрест. На еміграції подібні монументи встановлювались на могилах козаків та старшин, які воювали за незалежність УНР. Пам’ятник відтворює форму ордену «Хрест Симона Петлюри».

Ініціатор – благодійна ініціатива «Героїка» за участі жертводавців з Миколаєва, які провели у своєму місті збір коштів в пам’ять про видатного земляка. Своїми пожертвами до справи долучились благодійники з Києва, Рівного, інших міст України та представники української діаспори

Могила полковника Вротновського-Сивошапки знаходиться поряд із могилою командувача Армією УНР Василя Тютюнника.

Див. більше