Про створення Музею Визвольної боротьби

Роман Коваль: «Сьогодні виповнюється 41-ша річниця смерті підполковника Армії УНР Василя Проходи, про якого я свого часу написав книжку. Помер він 8 листопада 1971 р. у Денвері в США. І саме 8 листопада я одержав від його сина Романа весь архів Василя Проходи: фотографії, документи, 2 ордени Симона Петлюри (великий і малий), воркутинський каторжний номер-знак, його творчу спадщину, друкарську машинку, на якій він друкував свої “Спомини непокірливого”.
Оскільки живу я у двокімнатній квартирі, в якій неможливо експонувати раритети доби Визвольної боротьби, які я зібрав за 17 років дослідницької роботи, у мене остаточно оформилася думка брати курс на створення Музею Визвольної боротьби 1914 – 1920-х років. Отож, і проголошую цю ідею – насамперед з метою пошуку партнерів у цій справі.
Всі ж, хто хоче, щоб наша праця не зупинялась, можуть допомогти, купивши книжки не тільки для себе, але й для своїх рідних та друзів, для бібліотек сіл, де народилися, шкіл, де навчалися; передплативши газету “Незборима нація”, здійснивши пожертву на нашу діяльність, допомогти в інший спосіб».

Київ, 8 листопада 2012 р.