Могила бійців Армії УНР у м. ОСТРІГ Рівненської обл.

Могила бійців Армії УНР. Сучасний вигляд.

Пам’ятник встановлено у 2008 р.

 

Могила бійців Армії УНР. Доба польської окупації.

Копія з фото Златковського 1930-х рр. 

 

Старий хрест із табличкою і написом.

Інформація про фото надана учасником форуму http://forum.milua.org/ (нік «Запорожець»).

 

Поховання у вигляді металевого хреста з тризубом (без написів) знаходиться на території заповідника «Остріг», поруч із вежею старовинного замку князів Острозьких. Поруч під парканом - старий хрест із табличкою:
«Вічна пам’ять патріотам полтавчанам Української Народної Республіки Федоренку Миколі, Губенку Івану, загиблим у боях під Кривином у вересні 1919 р.»
Старий Кривин – село в 16 км від Острога. Там, за даними місцевих краєзнавців (О. Тищенка, І. Марчука), у 1918 р. відбувся бій, подібний до бою під Крутами. 40 учнів Острозької гімназії боронили рідне місто від більшовицьких військ.
Могилу доглядали до 1939 р. Та після встановлення совєтської влади на Західній Україні занедбали.
До роботи в середині 1990х з опитування свідків, закладання шурфу на місці поховання та встановлення точного місцезнаходження старої могили причетний Олександр Бондарчук - археолог, завідувач відділу охорони пам’яток заповідника «Остріг».
Акцію відкриття поховання та встановлення пам’ятного знаку провів Народний Рух.
У 2008 р. на місці могили було встановлено новий пам’ятник – залізний хрест із тризубом.
На думку дослідників похорон загиблих уенерівців відбувався в училищі (де нині Острозька академія) найвирогідніше пізньої осені чи взимку 1920 р. Дивом вціліло фото цієї могили за польської окупації.

Більше тут -

Гострий ріг Рівненщини