Хрест на місці поховання вояків УГА у Барі Вінницької обл.

Пошукові роботи щодо поховання вояків УГА на міському кладовищі здійснила Барська пластова паланка Вінничини.

Історична довідка

Восени 1919 року в околицях міста Бара було приблизно 2500 вояків УГА, багато їх полягло в боях і згинуло від пошесті тифу та іспанки. Пластуни разом з краєзнавцем М. П. Йолтуховським, учителем географії Л. Л. Цицюрським, в. о. редактора газети «Барчани» М. І. Петриною, завдяки свідченням Г. О. Халабуди встановили точне місце поховання вояків.

З ініціативи та за активної допомоги пластунів і патріотичної громадськості міста та району відбулося відновлення історичної справедливості. Робота пластових гуртків «Сокіл» і «Тигри» з упорядкування місця поховання, виготовлення та встановлення хреста була підтримана настоятелем Греко-Католицької церкви отцем Мілетієм, мерією міста – Войтовичем Л. П., відділом райдержадміністрації у справах сім’ї, молоді і спорту – Бортніком О. С. і Бондарчук О. І. Матеріальними ресурсами допомогли вісім організацій міста.

Отже, нинішні пластуни Вінниччини ініціювати й взяти активну участь у вшануванні пам’яті перших пластунів України, які добровільно йшли в лави Українських Січових Стрільців, а пізніше були в складі Української Галицької Армії. Народ, який вшановує могили своїх героїв, вартий майбутнього.

«За волю боролись сини України,
Та вічно спочили в Подільській землі.
Прийміть же подяку від всьої родини
За те, що віддали життя молоді»

Михайло ПІДДУБНИЙ


Фото: http://www.plast.org.ua/

Див. також: Пластуни міста БАР вшановують вояків УГА. 2009, жовтень.