Молодорухівці вшанували пам’ять холодноярських отаманів. 12.02.2013

9 лютого 2013 року в Києві відбулася акція пам'яті холодноярських отаманів, які загинули під час повстання у Лук'янівській в'язниці у Києві. У заході також взяли участь і члени Молодого Народного Руху. Загалом до заходу долучилося близько 150 людей.

Учасники акції пройшли символічним маршем від станції метро Лук’янівська до будівлі СІЗО, де століття тому утримували українських героїв, а сьогодні утримують українських патріотів. Перед присутніми виступили відомі письменники, співаки, політики.

Першим до учасників звернувся відомий український письменник, автор роману "Чорний ворон", присвяченого тим героїчним для українського народу подіям, Василь Шкляр. Також виступили лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, народний депутат України Андрій Іллєнко та інші.

Наприкінці акції рухівці поклали квіти до стін СІЗО в знак пам’яті про загиблих отаманів. Голова Київсько міської організації МНР Олексій Захарченко зазначив:

«В цей день, майже століття тому, молоді хлопці зробили героїчний вчинок – вони повстали проти системи, будучи вже у неї в пазурах. П’ять чоловік вели 4-годинний бій проти сотні озброєних тюремщиків та НКВДистів, і померли, пустивши кулю один-одному в чоло. Вони мають бути прикладом незламності та відданості для кожного українця. Саме відданості та незламності не вистачає українцям сьогодні для перемоги цієї бандитської влади».