Пам’ятна дошка на честь Окремого Запорізького загону Армії УНР у с. Гнатівка Києво-Святошинського р-ну Київської обл.

Історична довідка

Саме в цьому селі у 1918 році - на жаль, запізно з вини керівників Центральної Ради - розпочалось творення регулярної Української армії. Це сталося тоді, як рештки українських частин після 10-денних вуличних боїв у Києві під тиском російсько-більшовицьких військ В. Антонова-Овсієнка та М. Муравйова змушені були відступити зі столиці на захід - у напрямку Житомира.

У Гнатівці, під керівництвом виконувача обов’язків військового міністра Олександра Жуківського було здійснено переформування всіх наявних військ в Окремий Запорізький загін – перше регулярне збройне формування Української Народної Республіки.

Саме цю подію вшанувала пам’ятною дошкою благодійна ініціатива «Героїка». Базальтову таблицю, що розповідає про визначний день в історії нашого війська, встановили на стіні православної каплиці, котра була свідком зародження Окремого Запорізького загону.

Згодом бійці загону вели переможні бої з більшовиками за Житомир та Бердичів, а вже 1 березня 1918 р. столиця України була звільнена запорожцями від інтервентів.


Див. про подію