Річниця визволення БОЯРКИ від московсько-більшовицьких окупантів. 2013, березень.

«На пристанційній площі Боярки 2 березня відбулося народне віче мешканців міста, присвячене пам’яті героїв, що віддавали свої життя за Україну.

Перед ними виступили провідник Київської міської організації ОУН Сергій Коваленко і Голова Української республіканської партії Левко Лук`яненко та козаки Полку Чорних Запорожців. Народне віче відкрив і провів Валерій Ільчук – козак Полку Чорних Запорожців. Загалом захід відвідали кілька сотень чоловік. Своїм співом та віршами піднімав бойовий дух громади кобзар Тарас Компайніченко. Після запальної промови заступника провідника Київської обласної ОУН Ігоря Супруненко віче ухвалило вимогу до Боярської міськради знести ідола Лєніну, який ще досі соромить прекрасне місто.

1 березня виповнилося 95 років від того дня, коли 1918 р. Васильківський Кіш Вільного Козацтва на чолі з Іваном Горемикою-Купчинським і Федором Артеменком (пізнішим Отаманом Орликом) та 3-й курінь Окремого Запорозького загону Армії Української Народної Республіки (УНР), очолюваний Всеволодом Петрівим, звільнили пристанційне селище Боярку і село Будаївку від московських окупаційних банд. Це були ті самі сумнозвісні банди Михайла Муравйова, прислані з Москви Владіміром Лєніним, які 9 лютого здобули Київ і протягом 20 днів свого панування в столиці України знищили кілька тисяч її мешканців. Очевидець тих подій, академік Сергій Єфремов згадує про «гори трупів, що навалено в ім'я рівности й братерства без жодного суда і слідства».

На жаль 1 березня 1918 р. їх було вигнано не назавжди. Вони знову й знову лізли на нашу з вами землю, аж поки не поневолили нас. Що було далі ми знаємо. Голодомори, війни, злидні, безправ’я.

Зараз на Україну насунулася нова небезпека. Теперішні можновладці, ідейні і фізичні нащадки попередньої окупаційної влади, які шляхом шахрайських «виборчих схем» і відвертого фальшування результатів нашого волевиявлення заволоділи адміністративним апаратом України, а відтак і її багатствами, розуміють Україну лише як територію, що має бути джерелом їхнього власного збагачення».

Фоторепортаж:
http://bilozerska.livejournal.com/705130.html