“Похід Болбочана на Крим”. НОВА КНИЖКА

7 серпня 2014 р. у бібліотечці Історичного клубу “Холодний Яр” у серії “Українська воєнна мемуаристика” вийшла книга 7 – спогади сотника Армії УНР Бориса Монкевича “Похід Болбочaнa нa Крим” (в-во “Наш формат”, друкарня в-ва “Медобори”).
У виданні йдеться про переможні походи полковника Петра Болбочана на Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу. Це книжка про бойову співпрацю з німецьким військом у боротьбі проти більшовицької Москви. Події відбуваються у першій половині 1918 року.
У книжці вміщено також спогади бойових побратимів полковника Болбочана і сотника Монкевича – старшин-запорожців Степана Самійленка, Івана Дубового, Никифора Авраменка, Всеволода Петріва, Володимира Сікевича, Петра Содоля-Зілинського та козака-болбочанівця Бориса Антоненка-Давидовича.
Редактор-упорядник Роман Коваль сподівається, що книжка про перемоги наших дідів і прадідів над російськими окупантами навесні 1918 року додасть духу українським воякам і вони зженуть із цього світу російські банди терористів та сепаратистів.
Слава запорожцям Армії УНР! Слава козацтву добровольчих формацій “Айдар”, “Азов”, “Дніпро”, “Донбас”… , Національної гвардії та Української армії!

Полковник Болбочан у Верховній Раді

14 серпня 2014 р. у стінах Верховної Ради відбулася прес-конференція з приводу виходу у світ спогадів сотника Армії УНР Бориса Монкечича “Похід Болбочана на Крим”. Провели її народний депутат України від ВО “Свобода” Юрій Сиротюк і редактор-упорядник книжки Роман Коваль.
Юрій Сиротюк наголосив, що 360-річна російсько-українська війна, яка ніколи не припинялася, триває й нині на сході країни. Ця війна не тільки за територію, а й за душі людей. «Сьогодні військові та українці Донбасу, які потрапили під етнічні чистки, розстріли, катування й облуду московської пропаганди, потребують моральної наснаги. Тому цю книгу про перемоги української зброї на Лівобережжі, зокрема і на Донбасі, і в Криму, необхідно донести до українців Донбасу».

ПАРАМЕТРИ КНИЖКИ: Монкевич Б. “Похід Болбочана на Крим”: Спогади / Редактор-упорядник Р. М. Коваль. Бібліотека Історичного клубу “Холодний Яр”. – Київ: Історичний клуб “Холодний Яр”; Київ, “Наш формат”, 2014. – 272 с.; іл. – (Серія “Українська воєнна мемуаристика”. – Кн. 7). Наклад 2000 пр. Обкладинка тверда, повнокольорова, повнокольорові форзаци, 127 світлин та 11 карт. Ціна. Через “Нову пошту” (без вартості пересилки) – 44 грн. Через “Укрпошту” (враховуючи вартість пересилки) – 60 грн.