Музейна експозиція «НАРОДНА ВІЙНА» - в ІНТЕРНЕТІ

7 лютого 2011 р. у приміщенні Київської міської організації товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса та Громадського інституту історичної пам‘яті відбулася презентація електронної версії музейної експозиції «Народна війна» - інтернет-сайту «Народна війна».
Адреса сайту - http://www.narodnaviyna.org.ua/

(Увага! Станом на травень 2012-го сайт був тимчасово недоступний у зв"язку з переїздом на новий хостінг. Станом на червень 2012 роботу сайта відновлено - О.Р.)

На презентації були присутні автор музейної експозиції «Народна війна», голова КМО тов. «Меморіал» Роман Круцик, Президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко, голова політради політичної партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко, народні депутати України, науковці, громадські діячі, журналісти, а також представник посольства Німеччини в Україні.
Роман Круцик розповів присутнім про свою трирічну працю над архівними документами, в пошуках яких йому довелося проїхати всі області України та опрацювати тисячі документів.
В експозиції подано статистичні дані про кількість селянських збройних повстань в усіх тогочасних 9-ти губерніях України, кількість відомих та невідомих повстанських загонів, антибільшовицьких загонів самооборони та стихійних виступів селян проти комуністичної окупаційної влади.
Експозиція розкриває нелюдські методи винищення українців російським окупаційним режимом та героїчну боротьбу українських повстанців.
Наголос зроблено на активному спротиві українців російсько-комуністичній окупації з її грабунками, вбивствами й терором. Наведено цифру – близько 1500 повстанських загонів, що активно діяли в Україні з 1919 по 1932 роки, а відтак примусили російсько-комуністичний окупаційний режим вдатися до голодомору 1932-1933 років, терору, депортацій, розстрілів, тобто геноциду, як методу збереження окупаційного статусу України.
Голова КМО тов. «Меморіал» подякував політичній партії «Наша Україна» за створення електронної версії музейної експозиції «Народна війна», а також висловив подяку Інституту стратегічних ініціатив Віктора Ющенка.
Промовці зазначили, що сучасний метод популяризації української історії було обрано задля розширення кола людей, які можуть отримати достовірну інформацію про національно-визвольну боротьбу українського народу в період 1917-1932 рр. Передусім це стосується молоді як найактивнішого користувача Інтернету. Зазначимо, що у віртуальному музеї зібрано матеріали про події, які вилучаються із сучасних підручників нинішньою владою.
Сайт надалі постійно поповнюватиметься новими матеріалами й документами. Науковцями «Меморіалу» і Громадського інституту історичної пам'яті завершено текстовий опис усіх 24-х розділів експозиції. На початку березня поточного 2010 року текстові описи будуть розміщені на сайті, а до травня буде здійснено їх переклад російською та англійською мовами.

Крім того, експозиція «Народна війна» є постійно діючою у залах музею «Совєтської окупації» за адресою вул. М. Стельмаха 6-А з 9 до 18 год. крім неділі й понеділка.
Телефон для довідок 258-00-71.