Конвертація файлів формату *.djvu у формат *.pdf

Останнім часом чимало літератури в Мережі викладено і продовжує викладатися у форматі *.djvu («де-жа-вю»). Це обумовлено передусім його компактністю, що актуально при повільному скачуванні чи обмеженому трафіку (приміром, при конвертації в *.pdf файл збільшується приблизно втричі).

DjVu – це технологія стискання зображень документів, розроблена в 1996 р. Даний формат – по суті каталог графічних файлів, на відміну від текстових форматів *.txt, * чи *.doc.

За потреби конвертувати скачаний у форматі *.djvu матеріал у формат *.pdf (наприклад, для читання на комп’ютері в програмі Adobe Reader чи для завантаження на електронну книжку) зробіть таке:


1. Скачайте і встановіть будь-яку програму для перегляду файлів формату *.djvu.

2. Скачайте і встановіть віртуальний принтер PDFCreator (натисніть на "direct link" біля напису "Your PDF Creator", якщо вікно завантаження не відкрилося автоматично). Програма нескладна в роботі.

3. Відкрийте в програмі djvu-viewer потрібний документ, натисніть значок «Друкувати» (Print).
Із запропонованих принтерів виберіть принтер PDFCreator, виберіть потрібні опції (окремі сторінки чи весь матеріал) і натисніть ОК.
У діалоговому вікні, що з’явиться, натисніть «Зберегти» (Save).
У наступному діалоговому вікні вкажіть директорію збереження файла *.pdf, задайте його ім'я і почніть конвертацію (Save).
Отриманий Документ у форматі *.pdf відкриється автоматично.